Proticaret – authentication mode=”Forms” error

Bildiğiniz üzere sunucu üzerinde proticareti farklı bir alt klasöre yüklemek istediğinizde ;

It is an error to use a section registered as allowDefinition=’MachineToApplication’ beyond application level. This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS.
Hata: It is an error to use a section registered as allowDefinition=’MachineToApplication’ beyond application level. This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS.

Hatasını alırsınız. Bunun nedeni ise , Eğer uygulamanız, sitenin kök dizininde değilde alt klasörlerden birindeyse, IIS web.config dosyasınızı kök dizinde arar.
Eğer sonuç alamaz ise bu sefer machine.config’deki yapılandırma bir web uygulaması yapılandırmasıyla uyuşmadığı için bu hata meydana gelir.

Kısa çözüm olarak , belirtilen satır silinebilir;
Web.config dosyanızdan silebilirsiniz.

Sunucu ve IIS erişimi var ise ;
kullanmanız gerekiyor ise dizini uygulamaya açevirmeniz gerekmektedir.
IIS arayüzünü açın, Administrative Tools -> Internet Information Services -> Web Sites -> Siteniz -> Alt dizin(Dosya adı ne ise) i seçin sağ tılayarak convert to application seçeneğini seçin.
Dikkat : Çevirdiğiniz uygulamanın Application Pool versiyonu varsayılan olarak atanacaktır.

Uygulama framework versionunuz ile IIS deki Application Pool versiyonu aynı yada üstü olmalı. (2.0 için 2.0-3.5, 4.0 için 4.0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir